1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Aktuálně
  4. Den otevřených dveří k 785. výročí písemné zmínky o Křižanově

Den otevřených dveří k 785. výročí písemné zmínky o Křižanově

 

Milí rodiče a přátelé školy,

vzhledem ke skutečnosti, že si letos připomínáme 785. výročí první písemné zmínky o Křižanovu, připravila si naše škola doprovodný program. V rámci tohoto programu si žáci a samozřejmě i Vy rodiče a přátelé školy můžete tuto významnou událost připomenout.

Již od 15. 4. 2024 probíhá akce školní družiny a mateřské školy s názvem Křižanovský poklad. Mnozí z Vás jste se určitě zúčastnili. Vy, kteří ještě váháte, máte do 15. 6. 2024 možnost tuto povedenou „skrýškovačku“ absolvovat.

Děvčata ze školní kuchyně si na příští týden (13. - 17. 5. 2024) připravila „Týden staročeské kuchyně“, kde se budou snažit přiblížit žákům jídla, která se kdysi na vysočině jídávala.

Žáci a učitelé ze základní školy připravili výstavku z historie a současnosti Křižanova. Dále pak výstavu dobových fotografií v prostorách vestibulu a chodeb školy. Jejich výtvory budou k vidění u příležitosti Dne otevřených dveří.

Ten se bude konat v úterý 14. 5. 2024 v čase od 8:00 do 17:00 hodin. V této době můžete navštívit prostory základní školy i mateřské školy. Podívat se na to, co se v budově změnilo a krátce nahlédnout i do výuky a provozu školní družiny i mateřské školy. Jenom Vás prosíme, pokud se nás rozhodnete navštívit v době plného provozu, buďte ohleduplní a snažte se provoz co nejméně narušit. V tento den budou na naší škole zároveň probíhat besedy pro žáky 2. stupně. Věřím, že pokud by někdo z rodičů nebo přátel školy měl o besedy zájem, tak se mezi žáky hravě ztratí.

Třída

Besedy ve škole

1. vyučovací hodina

(7:25 - 8:10)

Besedy ve škole

2. vyučovací hodina

(8:20 - 9:05)

6. A + 6. B

Myslivost v Křižanově

(M. Lukášková)

přírodní učebna

Z historie školy

(D. Širhalová)

učebna zeměpisu

7. A + 7. B

Z historie školy

(D. Širhalová)

učebna zeměpisu

 Myslivost v Křižanově

(M. Lukášková)

přírodní učebna

8. A + 8. B

II. sv. válka v Křižanově

(L. Čermáková)

učebna přírodopisu

Sport v Křižanově

(I. Klimeš)

učebna Hv

9.

Sport v Křižanově

(I. Klimeš)

učebna Hv

II. sv. válka v Křižanově

(L. Čermáková)

učebna přírodopisu

Věříme, že si přijdete v hojném počtu tuto událost s námi připomenout. Těšíme se na setkání s Vámi.

Za žáky, učitele a ostatní zaměstnance školy

Daniel Ubr, ředitel školy