2. Mateřská škola

Třídy

Mateřská škola má již dlouholetou tradici, provoz byl zahájen 11. 12. 1952 v přízemí nově postavené budovy ZŠ.  Od 1. 9. 2011 je mateřská škola čtyřtřídní s celodenním provozem. Od září 2019 se navýšila kapacita MŠ z 88 dětí na 102 dětí. O děti pečuje jedenáctičlenný usměvavý koletiv MŠ. Navštěvují nás především děti z Křižanova a ze spádových obcí. Ke hrám dětí a pro pobyt venku využíváme vlastní zahradu i areál školy, kde je vybudována přírodní zahrada. Okolní příroda dává široké možnosti k využití při vycházkách a k pobytu dětí venku.

Třídy jsou pojmenovány podle zvířátek - Kuřátka, Berušky, Rybičky a Motýlci. Zajímavosti a dění z každé třídy se můžete dočít v sekci třídní stránky viz níže.