4. Meteorologická budka v přírodní zahradě

Meteorologická budka v přírodní zahradě

V rámci nového vybavení učebny zeměpisu byla před školu v přírodní zahradě umístěna meteorologická budka.

Je bílá a sahá do výšky 2 metrů. Ano, opravdu je to meteorologická budka, nikoliv ptačí, jak se většina žáků domnívala.
Žáci šestého ročníku v rámci výuky pravidelně každý den vždy ve stejný čas zaznamenávali aktuální teplotu vzduchu, tlak, oblačnost a srážky. Bylo velmi důležité zaznamenávat získaná data přesně.
Poslední vyučovací hodiny zeměpisu analyzovali žáci získaná data – tvořili klimadiagram a porovnávali měřené hodnoty a stav atmosféry v daném měsíci s příslušnými pranostikami. Překvapilo nás, že některé pranostiky již nejsou platné a jak se počasí stále mění. Práce meteorologa by některé žáky velmi bavila. Jiní byli nešťastní právě z přesnosti zaznamenávání a tvorby klimadiagramu.