2. Mateřská škola
  3. Poprvé do školky
  4. Co pořídit dětem do MŠ

Co pořídit dětem do MŠ

Co děti potřebují do MŠ...

ŠATNA

• do poličky uložit kompletní náhradní oblečení pro případ „nehody" (slipy, kalhotky, ponožky, punčocháče, tričko, tepláky...), hlavně u malých dětí více kusů
• oblečení pro pobyt venku. Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme jedno oblečení na písek, kde se dítě může ušpinit a náhradní boty na zahrádku - Kuřátka a Berušky (děti jezdí na odrážedlech, hrozí odření bot). Vždy v kapsičce u bundy či mikiny kapesník.
• počasí bývá někdy nepřející, vhodná je k dispozici pláštěnka - doporučujeme pro děti z Rybiček a Motýlků.
• Motýlci a Rybičky - tričko na malování, které si mohou ušpinit (uschováno v šatně)
• krabička tahacích kosmetických kapesníků - dobrovolné

TŘÍDA

• pevné obuv, s bílou podrážkou (pantofle, páskové lehké boty či nazouváky jsou zcela nevhodné a z bezpečnostního hlediska zakázané).
• pohodlné oblečení pro pobyt ve třídě (tepláky, tričko, sukýnka, legíny apod. ..) Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně.
• každé dítě potřebuje hrneček na pití, buď porcelánový či umělohmotný, podepsaný permanentním fixem. Hrneček je každodenně umýván a je dětem stále k dispozici na věšáčku či na stolku s pitím.

ODPOČÍVÁNÍ PO OBĚDĚ

• k odpolednímu spánku, uléhají děti v pyžamku (pyžamo nebo noční košile)
• plyšová hračka na spaní, která zůstává ve školce - doporučujeme pro nejmenší děti

ABY NENASTAL ZMATEK