6. Liška a vlk

Liška a vlk

V úterý 12. 12. 2023 k nám do školy přijeli paní Štěpánka Kadlecová neboli Krušnoholka se svým pejskem,

který má život spíše jako vlk a pan Radomil Holík se svou liškou Coco. Naše třída měla program 4. a 5. vyučovací hodinu, takže jak přišla 4. hodina přesunuli jsme se do třídy hudební výchovy a měli jsme program s Krušnoholkou. Povídala nám o tom, jak musela omezit své oblíbené činnosti jako je kino, aquaparky, nakupování atd. Také jsme se dověděli, že stopuje vlky v Krušných horách pomocí fotopastí. Ukázala nám, jak jeden vlk jí do té pasti kousnul a také vlky, které fotopast vyfotila. Na konci programu nás obešla s Kukilíkem a mohli jsme si ho pohladit.
Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde nás čekal pan Radomil se svou liškou Coco. Na začátku nám řekl, jak se zdraví myslivci, jak on se zdraví se svou liškou a co máme dělat až lišku vypustí z boxu. Vysvětlil nám, že nás liška může jemně kousnout do ruky na pozdrav a že se nemáme bát. Potom ji vypustil a všichni jsme nadšeně koukali, protože takhle krásnou a ochočenou lišku jsme ještě neviděli. Očichala si a pozdravila pár lidí a pak si tam už jen ležela. Pan Radomil nám ji chtěl dát pohladit, ale už byla unavená, hádala se s ním a nechtěla se nechat pohladit. Tak nám dal alespoň pohladit kožich takové lišky. Pak jsme se rozloučili a šli na poslední vyučovací hodinu.

Zapsal Adam Janda