1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 8. A
  5. Třídní stránka
  6. Exkurze do Technického muzea v Brně

Exkurze do Technického muzea v Brně

Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 jsme my, žáci 8. A a 8. B, vyrazili na exkurzi do Technického muzea v Brně.

Sešli jsme se na vlakovém nádraží v Křižanově a moderním rychlíkem jsme se vydali na cestu.
V muzeu nás přivítal pan průvodce a zavedl nás na program Fenomén Tesla. Dověděli jsme se, kdo byl Nikola Tesla, čím se proslavil po světě a také spoustu neuvěřitelných příběhů z jeho života. Dalším tématem byla TESLA – podnik, který psal dějiny československých spotřebičů. Prohlédli jsme si jak fungoval gramofon, první barevná televize, drátový telefon a spousta dalších vynálezů. Hodně jsme si užili program Technická herna. Na chvíli jsme se stali vědci, mohli jsme experimentovat a sami poznat různé fyzikální zákony. Po krátkém občerstvení jsme se vydali na poslední část naší exkurze – volnou prohlídku stálé expozice muzea. Prohlédli jsme si historické automobily, motocykly, parní a vodní motory, leteckou techniku a spoustu dalších exponátů. Ze všeho nejvíce nás zaujal vývoj výpočetní a sdělovací techniky, také jsme si zkusili zahrát počítačové hry z 80. let minulého století. Pro nás neuvěřitelné!
Exkurze se nám všem moc líbila a společně jsme prožili příjemný den.

Zapsali žáci 8. ročníku