4. 7. A
  6. Výukový program Lišky a vlci

Výukový program Lišky a vlci

12. prosince 2023 k nám na naši školu zavítala zajímavá návštěva.

Liška a vlk! V rámci výukového programu samozřejmě. Jedna hodina byla věnována životu vlků. Dozvěděli jsme se, kde se vyskytují, jak žijí, že se vrací k nám do Čech. Paní lektorka s sebou měla svého mazlíčka - nebyl to čistokrevný vlk, pouze napůl. Vzala si ho z útulku a věnovala se mu, vycvičila ho. Teď ji poslouchá na slovo, vyžaduje prý ovšem její stálou přítomnost, takže u nich v rodině neexistují žádné dovolené či výlety bez tohoto čtyřnohého kamaráda. V tělocvičně potom pobíhala liška. Pan majitel ji dostal jako miminko a musel ji doslova vypiplat. Povyprávěl nám o tom, jak jsou lišky mazané, chytré, že nedělají nic zbytečně, všechno si promyslí. Jsou to ale prý pěkné „bordelářky". Například se nastěhují do nory k jezevcovi a otravují mu svojí přítomností a nepořádností tak dlouho život, že jezevec nakonec noru opustí. Program se nám velmi líbil.