1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 7. B
  5. Třídní stránka
  6. Liška a vlk

Liška a vlk

V úterý 12. 12. jsme měli výukové programy o lišce a vlkovi.

Program vlk – na programu o vlkovi jsme byli 3. hodinu v učebně HV spolu se 7.A, 6.B a 6.A. Paní lektorka si přivezla křížence německého ovčáka a karpatského vlka jménem Nukilik. Vyprávěla nám o tom, jak psi a vlci nejsou samotáři, jak žijí v tlupě, jaké jsou jejich poznávací znaky a o jejich životě. Také nám poslala pár obrázků a věci k prohlédnutí, např. velikost tlapy vlka. Na konci kolem nás prošla s vlkem, abychom si ho mohli pohladit. Poté jsem se přesunuli do tělocvičny na druhý program o lišce.
Program liška - 4.hodinu jsme přišli do tělocvičny a posedali jsme si. Lektor nám začal vyprávět o liškách, o lese a pozdravili jsme se. Poté co domluvil, vysunul víko z krabice a z ní vylezla liška (Coco). Jelikož byla unavená, tak se jí moc ven nechtělo. Lektor nám o ní vyprávěl další zajímavosti - jak se zdraví, jak žije a že je moc chytrá. Také jsme si mohli pohladit kožich jezevce a lišky.
Na přednáškách jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Programy byly velice zajímavé a rozhodně nenudily.

Eva B., 7.B