6. Vánoční pečení perníčků

Vánoční pečení perníčků

V úterý 19. prosince si pro děti nachystala naše paní asistentka pečení perníčků a vyrábění kokosových kuliček Rafaelo.

Děti se v kuchyňce rozdělily do smíšených skupinek a podle přesného receptu začaly s výrobou perníčků. A tak se vážilo máslo, hnětlo se těsto, rozklepávaly se vajíčka, přidávala se mouka, vanilkový cukr, med a jiné ingredience, které do perníčků patří. Až mělo těsto správnou konzistenci, děti je rozválely a začaly svými formičkami vykrajovat sněhuláčky, ryby, podkovičky, stromečky, zvonečky a jiné vánoční tvary. Nakonec na plech posypaný moukou své perníčky položily a daly je do nahřáté trouby péct. Mezitím, než se perníčky pekly, pustily se děti pod vedením paní asistentky do výroby kokosových kuliček plněných mandlemi.
Všem skupinkám se perníčky i kuličky povedly a mohly si je pak navzájem ochutnávat. Velmi mě potěšilo, že děti pracovaly s radostí a dokonce bych řekl, že to bavilo i kluky.

Zapsal Jiří Winterling