6. Svátek svatého Martina

Svátek svatého Martina

V pátek 10. listopadu jsme v naší třídě slavili svátek svatého Martina.

Již ve čtvrtek v Pč jsme vyráběli husu a koně z papíru. V pátek jsme si přečetli legendu o Martinovi a doplňovali do ní vyjmenovaná slova. Ve skupinkách jsme třídili kartičky se slovy, která by se hodila k sv. Martinovi a zároveň procvičovali slovesa být / bít. V matematice nám paní učitelka zadala slovní úlohu o husách a rohlících. Sehráli jsme scénku o Martinovi, který se dělil o plášť. Vyzkoušeli si, jak asi Martin bojoval. Společně jsme pak hodnotili pocity při boji a při pomáhání žebrákovi. Již tradičně zpíváme písničky o Martinovi a paní učitelka nám vypráví legendu o sv. Martinovi, která se říká v Martinicích. Nesmíme zapomenout, že školní parlament nám vymyslel soutěž s bílým oblečením. Celá naše třída na sobě měla 88 kusů bílého oblečení a doplňků. Bílý den se nám ve třídě moc povedl.

Zapsala Marcela Matulová