2. Školní družina
  6. Týden s knihou

Týden s knihou

Týden knihy - projektový týden

V březnu jsme si udělali projektový týden, který byl zaměřený na knihy. Povídali jsme si o knihách, jaké známe a jak se k nim máme chovat. Víme, kdo je spisovatel, ilustrátor.

Vyrobili jsme si záložky do knížky a družinovou průkazku do knihovny. Tu jsme využili v pátek, kdy jsme měli hrací den a děti se vžily do role knihovnice a knihovníka.

Z knížek, které děti přinesly jsme si udělali knižní koutek. Celý týden jsme četli úryvky z jednotlivých knížek, ráno poslouchali namluvené knihy a pohádky. Skládali jsme pohádku O pejskovi a kočičce podle děje, vykreslovali omalovánky a povídali si o své oblíbené knížce. Nezapomněli jsme navštívit žákovskou knihovnu a místní knihovnu v Křižanově. Pro paní knihovnice děti vyrobily drobný dárek.