2. Školní družina
  4. 3. oddělení
  6. První pomoc

První pomoc

Nejprve jsme se seznámili s obsahem školní lékárničky. Ve stručnosti jsme si pověděli, co se k čemu používá. Víme, že lékárničku máme doma, v autě a na pracovišti. Povídali jsme si o prodělaných nemocech a úrazech. Připomněli jsme si důležitá telefonní čísla /150, 155, 158 a 112 /. Ve skupinkách jsme skládali na toto téma puzzle. Další dny  jsme si vyzkoušeli různé modelové situace / zlomenina horní a dolní končetiny, rozbitá hlava, odřená ruka /. Vysvětlili jsme si, proč je důležité při poskytování pomoci zachovat klid a rozvahu.  Zkusili jsme si ,,přivolat" telefonem sanitku. Pustili jsme se také do výroby doktorského kufříku. Chlapci ve skupinkách vyrobili sanitku a hasičský vůz. Získané znalosti jsme si koncem týdně opět vyzkoušeli.

Projektový týden jsme zakončili pracovními listy na 1. pomoc, písničkou od Míši Rúžičkové -  Sanitka a v pátek hracím dnem.