4. Lyžařský kurz na Fajtově kopci - 1. stupeň

Lyžařský kurz na Fajtově kopci - 1. stupeň

I letos se mohly děti čtvrtých a pátých ročníků přihlásit na lyžařský kurz na Fajtově kopci.

Tuto možnost využilo celkem 35 žáků. Podmínky nám přály, kopec byl nádherně vysněžený, a proto nám nic nebránilo se ve dnech 15. – 17. ledna 2024 účastnit tohoto sportovního pobytu. Sraz byl stanoven na pondělí ráno. Rodiče před osmou hodinou odevzdali natěšené sportovce vyučujícím. Žáci se ubytovali a ihned zamířili na svah. Rozdělili se do skupinek podle toho, jak jsou zdatní lyžaři. Někdo stál na lyžích poprvé a měl trochu obavy, zda se lyžovat naučí. Na konci pobytu už ale všichni kopec sjeli. Kromě sportovní činnosti se všichni těšili na návštěvu McDonaldu, kam si v úterý odpoledne udělali vycházku a koupili si něco dobrého na zub. Úspěšný a zajímavý byl také obrázkový kvíz, kdy se děti rozdělily do skupinek a trénovaly si paměť. Vyhráli všichni a byli odměněni dortem. Poslední den získali pamětní list, aby nezapomněli na chvíle, které na Fajtově kopci se spolužáky prožili. Pak už nic nebránilo v tom, aby se žáci rozjeli do svých domovů. Veliké díky patří všem, kteří se o žáky starali, vedení školy za to, že lyžařský kurz pořádá, a také rodičům, kteří své děti ve sportu podporují a tuto činnost jim umožní.