1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 8. B
  5. Třídní stránka
  6. 785. výročí první písemné zmínky o Křižanově

785. výročí první písemné zmínky o Křižanově

V úterý 14. května 2024 se naše škola připojila k oslavě 785. výročí první písemné zmínky o Křižanově projektovým dnem.

V první vyučovací hodině nás paní Čermáková seznámila se životem v Křižanově během 2. světové války. Její vyprávění bylo velmi poutavé. Uvědomili jsme si, jak těžké období museli lidé tehdy prožívat. V další vyučovací hodině nám pan starosta Klimeš vyprávěl o sportu v Křižanově. Velice nás zaujalo, jaké byly počátky hokeje, fotbalu, atletiky a dalších sportů v naší obci. Poté jsme se přesunuli na radnici a pan starosta nás všemi prostory provedl. Ukázal nám, kde probíhají svatební obřady a jiné slavnostní události, kde zasedá zastupitelstvo a o všem nám vyprávěl zajímavé informace. Dokonce jsme se podívali i na půdu. Nakonec jsme se všichni přesunuli do Katolického domu, který jsme si také prohlédli. Bylo tam pro nás připravené divadelní představení o rodičích svaté Zdislavy.
Projektový den se nám moc líbil.

Zapsali žáci 8. ročníku