1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 6. B
  5. Třídní stránka
  6. Školní výlet Brno – 9.5. 2024

Školní výlet Brno – 9.5. 2024

Po středečním volnu jsme se ve čtvrtek ráno v sedm hodin sešli na zastávce a vyjeli autobusem do Brna.

Vystoupili jsme v Bohunicích a pokračovali trolejbusem k Ústřednímu hřbitovu. Pěšky jsme došli na ulici Vídeňská do Jumpparku. V deset hodin jsme měli objednaný vstup. Zakoupili jsme si protiskluzové ponožky, převlékli se a čekala nás hodina plná skákání, přeskoků, salt a dalších kreací. Odpolední program nás zavedl do velmi tajemných a neznámých míst. Přesunuli jsme se „šalinó" (v překladu tramvají) přes centrum města na ulici Příční. Těmto místům se raději někteří lidé vyhýbají, neboť zde sídlí Policie Čr, ale my se tam náramně těšili. Čekal nás Žanetčin tatínek, který nám zprostředkoval neobyčejný zážitek. Prohlédli jsme si policejní auta, cely předběžného zadržení, výslechovou a vyšetřovací místnost. Kriminalističtí technici nám ukázali, jak hledat stopy po pachatelích. Do rukou jsme mohli vzít obušek a další výstroj. Někteří z nás se navlékli do neprůstřelných vest a přilb. Na konci následovala smršť dotazů. Jako odměnu jsme dostali upomínkové předměty. Rozloučili jsme se, poděkovali a plni zážitků jsme se přesunuli na náměstí Svobody, kde si každý koupil něco dobrého nebo nějaký suvenýr. Náhradním busem za rychlík jsme se vraceli spokojeni zpět domů.