1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 6. B
  5. Třídní stránka
  6. Den otevřených dveří 18.5. 2024 – celoškolní projekt

Den otevřených dveří 18.5. 2024 – celoškolní projekt

Dne 18.5. 2024 proběhl na naší škole den otevřených dveří, který byl součástí oslav k 785. výročí první připomínky Křižanova.

Naše třída se první hodinu odebrala do venkovní učebny, kde nás čekala bývalá žákyně naší školy Martina Lukášková, která nás zasvětila do tajů myslivosti. Nebyla na to sama. Měla s sebou fenku českého národního loveckého plemena psa – Český fousek, kterou jsme si mohli i pohladit. Druhou vyučovací hodinu jsme strávili ve společnosti bývalé ředitelky Daniely Širhalové, která poutavě vyprávěla o historii školství i naší školy. Mohli jsme si prohlédnout kroniky, školní časopisy i fotografie. Mnozí tak v nich našli zapsané i vyfocené svoje rodiče či prarodiče. Po velké přestávce jsme vyšli směr zemědělské družstvo, kde nás čekala exkurze do kravína a bioplynové stanice. Pan Jurek a pan Částek nám povídali nejen o historii zemědělství, ale i o současném stavu. Mohli jsme nahlédnout do útrob jak kravína tak bioplynky a vidět na vlastní oči provoz. Oslavy jsme zakončili v katolickém domě. Úvod patřil manželům Sýkorovým, kteří nám zahráli scénku o životě naší nejvýznamnější rodačky Svaté Zdislavy. Poté nás paní Pavla Švecová seznámila s historií „kaťáku". Nakonec jsme si mohli celou budovu prohlédnout.