1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 3. A
  5. Třídní stránka
  6. Beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem

Beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem

Poslední únorový den jsme si zpestřili besedou se známým dětským ilustrátorem Adolfem Dudkem.

Shromáždili jsme se v tělocvičně a v osm hodin začalo představení s názvem Cestovatelské kreslení. Na začátku se nám pan ilustrátor představil a potom začalo cestování po celé zeměkouli. Řekl, abychom se připoutali, že letíme do výšky 10 km a -50 stupňů Celsia. Během každého letu jsme opakovali různé básničky. Navštívili jsme ledový sever, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o iglú a o ledních medvědech. Potom jsme se ocitli mezi Indiány. Z našeho spolužáka Mirka se stal komiksový hrdina Batman. V Africe nás přivítal africký malíř, který nám ukázal jak jednoduše namalovat krokodýla, slona, opici a další africká zvířata. Předposlední zastávkou byla Čína. Naučili jsme se říkat čínsky dobrý den, dozvěděli jsme se jaká jsou typická čínská jídla a čtyři spolužáci vytvořili čínského draka. Při každém kvízu dostal každý odpovídající odměnu v podobě pexesa. Cílovou stanicí našeho výletu byl náš domov, tedy Česko. Skandovali jsme a radovali se ze šťastného návratu.
Beseda byla zakončena autogramiádou a společným focením. Každý dostal na památku kartičku s podpisem samotného ilustrátora Adolfa Dudka. Besedu jsme si náramně užili, zažili jsme legraci a dozvěděli se spousty zajímavostí.