1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 3. B
  5. Třídní stránka
  6. Mikuláš

Mikuláš

Dne 5.prosince do naší třídy po covidové přestávce zavítal Mikuláš se svojí družinou.

Už od rána byli zejména kluci neobvykle hodní a děvčata chodila na toalety radši po skupinkách. Čerti řinčeli po celé škole svými řetězy a zvonění se rozléhalo po chodbách. Když najednou se ozvalo zabušení na dveře, všechny děti byly během chvíle u radiátorů. Do třídy vtrhla skupina čertů a začala se shánět po největších hříšnících. Těch je naštěstí ve 3. B docela dost, a tak netrvalo dlouho a Mikuláš přečetl z knihy hříchů jejich jména. Kluci rázem ztichli a čekali, co se bude dít. Už, už si je chtěli čerti odnést do pekla, ale když jim kluci slíbili, že už se polepší a řeknou nějakou básničku, tak je nechali čerti ve třídě. Mikuláš s andělem nakonec rozdal nadílku a odebral se ještě do dalších tříd.

Zapsal Jiří Winterling