1. Úvodní stránka
  2. Základní škola
  3. Třídy
  4. 3. B
  5. Třídní stránka
  6. Třídní projekt Sluneční soustava a planety Země

Třídní projekt Sluneční soustava a planety Země

Ve středu 16. listopadu jsme si společně s 3. A udělali projektový den na téma Sluneční soustava a planety Země.

Nejdříve jsme si pustili tři dokumentární filmy o naší Sluneční soustavě, ve kterých jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Děti se tak mohly podívat, které planety obíhají po svých drahách okolo Slunce, jak to vypadá na jednotlivých planetách, jaká je na nich teplota, čím jsou tvořeny a jestli se na nich dá vůbec žít. Také jsme se společně dozvěděli, co je to kometa, mlhovina nebo meteorit.
Potom jsme si ve své třídě zhotovili z polystyrenových polokoulí, černého papíru a kartonu model Sluneční soustavy. Model se dětem opravdu povedl a věřím, že ho můžeme použít třeba jako školní pomůcku do prvouky.
Projektový den se nám moc vydařil a děti si ho užily.

Zapsal Jiří Winterling