1. Úvodní stránka
  2. Mateřská škola
  3. Třídy
  4. Berušky
  5. Třídní stránka
  6. Listopad v Beruškách

Listopad v Beruškách


Listopad v Beruškách započal výrobou dýňového strašidýlka. Podílely se na něm všechny děti. Dýně potom krásně svítila každé ráno u vchodu do MŠ. Potom se děti věnovaly tématu MOJE TĚLO A SMYSLY. Pojmenovávaly části svého těla - ruka, záda, loket, krk, chodidlo a další. Děti se zájmem spolupracovali a celkem dobře se jim dařilo pojmenovávat! Hrály také různé hry na rozvoj smyslů což mělo také velký úspěch! Rozeznávaly a pojmenovávaly různé zvuky, hmatem vyhledávaly v sáčku předměty dle pokynů, vyzkoušely si také například chůzi po třídě se zavázanýma očima.
11. 11. měl také přijet MARTIN na bílém koni, který letos ovšem nepřijel. Děti vyslechly legendu o sv. Martinovi. Skládaly z papíru svatomartinské husy, hrály si s husími peříčky a pokusily se, je i nakreslit viz nástěnka.
A protože první adventní neděle byla letos už v listopadu, začaly v poslední listopadový týden přípravy na advent.
Během VÝTVARNÉHO týdne jsme vyrobili výzdobu na okna - hvězdičky, zasněženou vesničku, do třídy adventní věnec, zimní strom. Při tvoření jsme zjistili, že některé děti potřebují více pracovat s nůžkami a zdokonalit tak stříhání. Proto se zaměříme na tento způsob procvičování jemné motoriky a brzy se tak pustíme do dalšího a dalšího stříhání.
Přes všechny řízené činnosti bylo dostatek času pro volné hraní a vytváření tak kamarádského vztahu mezi dětmi. Kluci tak postavili krásnou složitější stavbu z dřevěných kostek viz foto. Listopad utekl jako voda a my už se těšíme na další aktivity v prosinci.