1. Úvodní stránka
  2. Mateřská škola
  3. Aktuálně
  4. INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ V MŠ - Mimořádné opatření

INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ V MŠ - Mimořádné opatření

Vyzvednutí věcí

Vážení rodiče, máte-li zájem vyzvednout si věci svých dětí z MŠ, přijďte v pátek 27. 3. 2020 v době od 9:00 do 10:00 hodin do školky. V případě, že se nedozvoníte, volejte na telefonní číslo +420 606 117 812.

Kateřina Rousová, ZŘMŠ

________________________________________________________________________________________

Vážení rodiče, milé děti,

dveře naší školky jsou i nadále uzavřeny a vzhledem k dané situaci se asi ještě nějakou dobu neotevřou. To však neznamená, že jsme na vás zapomněly. Myslíme na Vás každý den a moc se těšíme na opětovné setkání s Vámi. Prozatím jsme rády, že můžeme využít alespoň naše webové stránky a pozdravit Vás.

pdfInspirace pro rodiče

jpgDesatero budoucího prvňáčka

________________________________________________________________________________________

Opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Více na: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/opatreni-k-zapisum-do-zs-pro-skolni-rok-2020-2021

O termínu konání a průběhu zápisu Vás budeme informovat.

__________________________________________________________________________________________________________________

Ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)

Vážení rodiče,
nově lze ošetřovné čerpat po celou dobu mimořádného opatření v souvislosti s koronavirem. Vztahuje se na děti až do 13 let po celou dobu uzavření škol či školek.

Vzhledem k vážnosti situace vyřizujte prosím své žádosti o ošetřovné pouze elektronicky. Potřebné potvrzení Vám bude vyhotoveno na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Ve zprávě nezapomeňte uvést jméno a třídu dítěte. V případě potřeby volejte na telefonní číslo: +420 739 279 037, paní Karmazínovou.

Doklad bude vystaven rodičům, kteří pečují o dítě do 13 let, které nemůže z důvodu nařízené karantény docházet do školy či školky

V případě, že jste podali žádost a nepřišel Vám potvrzený tiskopis, napište prosím znovu.

 

Postup k uplatnění žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření školských zařízení:

https://www.cssz.cz/web/cz/-/doporuceny-postup-pro-podani-zadosti-o-osetrovne-pri-peci-o-dite-do-10-let-z-duvodu-uzavreni-skolskeho-detskeho-zarizeni-skoly-

____________________________________________________________________________________________________

Tisková zpráva z 13. 3. 2020:

S ohledem na skutečnost, že by mohlo dojít k mylné interpretaci o nařízení karantény informujeme občany o jejich povinnostech související s návratem ze zahraničí. POVINNÁ karanténa platí pro všechny, kteří se do ČR vrací ze všech 15 rizikových oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie (upozornění: v čase se tento seznam může měnit, zda se vracíte z rizikové oblasti ověřte na https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/ ).

Ti, kteří se vrátili z kterékoli ze jmenovaných zemí musí zůstat automaticky ve dvoutýdenní karanténě. Po návratu domů tyto osoby musí telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který jim vystaví eNeschopenku. Během karantény je žádoucí zajistit si prostřednictvím známých nebo jinak z domova nákup a doručení potravin. V žádném případě po návratu a to ani po cestě od hranic nenavštěvujte žádné veřejné prostory s pravděpodobnou kumulací osob, ideálně už po cestě se chraňte alespoň improvizovanou rouškou!

Podle hejtmana Kraje Vysočina jde o mimořádné opatření, které bude účinné pouze tehdy, pokud bude dodržováno všemi, kteří se vrací z vyjmenovaných oblastí. Apelujeme na všechny spoluobčany vracející se z výše uvedených destinací, aby se chovali uvážlivě a zodpovědně. Jedině tak máme šanci šíření závažné infekce bránit.

____________________________________________________________________________________________________

Provoz mateřské školy (12. 3. 2020)

Na základě konzultace se zřizovatelem a zvážení všech okolností (monitorování situace rodičů), bylo rozhodnuto provoz mateřské školy prozatím neomezovat. Uvědomujeme si vážnost situace a možná rizika. Bereme v úvahu možnosti rodičů, pro které je v tuto chvíli obtížné zůstat se svými malými dětmi doma a požádat o ošetřovné.

Trvání tohoto rozhodnutí bude záležet na vývoji onemocnění COVID-19 v České republice. V případě, že dojde ke zhoršení situace, jsme připraveni provoz mateřské školy přerušit.

Z preventivních důvodů prosím zvažte nutnost docházky dítěte do mateřské školy.

____________________________________________________________________________________________________

Žádám rodiče, aby pravidelně sledovali webové stránky školy, kde budou umisťovány aktuální informace.

Mgr. Daniel Ubr