Projekt "Krokus"

19.11.2017 Základní škola - Olga Řezníčková

imga7687.jpguopr.jpgimga7686.jpgupr3.jpgupr1.jpgup2.jpgupr.jpgimga7663.jpgimga7645.jpgimga7643.jpg

Naše škola se zapojila do projektu „Krokus“, který je iniciován irskou organizací Holocaus Education Trust Ireland(HETI) ve spolupráci se Židovským muzeem v Praze.

Žáci šestých ročníků zasadili v úterý 14. 11. v přírodní zahradě před školou, stejně jako ostatní účastníci projektu v různých zemích světa, cibulky žlutých krokusů.  Sázením krokusů si připomínáme jeden a půl milionu židovských dětí, jež zemřely během holocaustu, jakož i tisíce dalších dětí, které se staly oběťmi nacistických zvěrstev. Žlutá barva krokusů připomíná žlutou Davidovu hvězdu , jež  byli Židé nuceni nosit během nacistické nadvlády v době druhé světové války.

V ideálních podmínkách by cibulky měly vykvést kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). V různých zemích však jaro nastává v různou dobu. Na tom, kdy přesně krokusy rozkvetou, však tolik nezáleží. Důležité je, že jsou sázeny na památku dětí, které zemřely v holocaustu a abychom si na tyto děti vzpomněli, až krokusy pokvetou.