Výsledky výtvarné soutěže V srdci paní Zdislavy

19.04.2018 Základní škola - Leona Pálková

I v letošním roce byla vyhlášena výtvarná soutěž s názvem V srdci paní Zdislavy. Jelikož se Zdislava narodila u nás v Křižanově, máme k této postavě jistě trochu jiný vztah než ostatní. Žáci druhého stupně měli za úkol vytvořit jakoukoli technikou obrázek, který by připomínal tuto světici jako stavitelku kostela, klášterů a špitálů.

Soutěž vyhlásila ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí, Centrum svaté Zdislavy a Římskokatolická farnost Jablonné v Podještědí. Záštitu nad soutěží převzali Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, fr. Lukáš Fošum OP, provinciál dominikánů, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje a Jiří Rýdl, starosta Jablonného. V porotě zasedli P. Pavel Maria Mayer OP, strážce hrobu svaté Zdislavy, Barbora Spalová s Centra sv. Zdislavy, výtvarnice MgA.Soňa Třeštíková, básník a malíř Jan Volf, Markéta Vojtíškova, uč.Vv ze ZUŠ v Jablonném. Porota se zaměřila na dodržení tématu, hodnotila kvalitu provedení, zvládnutí techniky, procítěnost, s jakou žáci Zdislavu zobrazovali.

Do soutěže bylo zasláno 251 obrázků z různých míst naší republiky a dokonce byly zaslány i výtvory dětí z Bruselu.

Naše obrázky byly  v kategorii pro žáky ve věku 13-15 let. Porota vyhodnotila vždy sedm výtvorů v každé kategorii a ještě několik mimořádných ocenění, např. zajímavé techniky, neotřelé zpracování tématu a za účast  nejmladší soutěžící (3,5 roku). Z naší školy byly oceněny dvě žákyně z devátého ročníku - Anna Loupová, která získala nádherné druhé místo a Vendula Rousová skončila na krásném čtvrtém místě. Oběma moc gratulujeme.