Evropský den jazyků

08.10.2017 Základní škola - Anna Madroňová

Evropský den jazyků - Evropa otevřená všem

edj.jpg

Ve středu 27. září 2017 se naše škola připojila k oslavě Evropského dne jazyků celoškolním projektem. Za cíl jsme si zvolili seznámení se základními informacemi o Evropě, jejích vybraných státech a Evropské unii. Ze všeho nejvíce jsme si však chtěli uvědomit důležitost studovat cizí jazyky.

Žáci 1. stupně pracovali ve třídách se svými třídními učiteli - naučili se několik pozdravů v cizích jazycích, poznávali vlajky, hlavní města, památky a kulturu evropských států.

Pro žáky 2. stupně jsme připravili interaktivní přednášku. Navštívil nás pan Bc. Radek Toman z Eurocentra Jihlava, který se žákům věnoval po celé dopoledne. Všichni se dověděli spoustu informací a zajímavostí o členských státech Evropské unie, nechyběla ani závěrečná soutěž na ověření získaných znalostí.

Věříme, že cíl projektu byl naplněn - a žáci naší školy budou pilně studovat cizí jazyky!

Anna Madroňová

p1080676.jpgp1080675.jpgp1080674.jpg