MANUÁL MŠ aneb Jak zvládnout nástup do školky...

29.08.2018 Mateřská škola - Božena Macková

MANUÁL MŠ aneb Jak zvládnout nástup do školky…

 

 

POVÍDEJTE SI O ŠKOLCE… Než začne školní rok, udělejte si procházku ke školce, povídejte si s dítětem o tom, co je ve školce čeká (aktivity, svačinky, kamarádi, usměvavé učitelky, oběd, procházky, tvoření, čtení pohádek, hračky,….)

 

VEĎTE DÍTĚ K SAMOSTATNOSTI….. Nespěchejte na něj (hlavně ráno v šatničce), motivujte ho k samostatnosti (v oblékání, jídle, hygieně), ujistěte jej, že vždy mu paní učitelka pomůže, pokud bude mít s něčím problém.

 

ZVYKEJTE DÍTĚ NA ODLOUČENÍ….. Nacvičte odloučení předem, s dítětem se láskyplně rozlučte a ujistěte jej, že se vrátíte.

 

PLŇTE SVÉ SLIBY… Vždy a bez výjimky. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, vždy slib splňte.

 

NEPROTAHUJTE LOUČENÍ…. Vždy se rozlučte s dítětem, nikdy neodcházejte tajně.

 

LOUČÍME SE U DVEŘÍ DO TŘÍDY…. Prosíme Vás, nevstupujte do třídy s dítětem. Dítě předejte učitelce u dveří, rozlučte se. Nezapomeňte zamávat za oknem.

 

ZVAŽTE POSTUPONOU ADAPTACI…. Dítě může být ve školce ze začátku např. jen dvě hodiny (do svačinky), postupně čas prodlužovat. Vždy se domluvte s paní učitelkou na třídě.

 

NESLIBUJTE ODMĚNY….. Za pobyt ve školce předem neslibujte odměny. Dítě by mohlo být stresováno i strachem ze selhání.

 

INFORMAČNÍ ROLE V ŠATNĚ KAŽDÉ TŘÍDY…. Sledujte pravidelně informace v šatnách i na dveřích u vchodu do MŠ. Informace jsou vždy aktuální a informují o životě ve třídě (program, akce třídy, …)

 

AKTUALIZUJTE … Své kontaktní údaje, ať se Vám můžeme v případě potřeby dovolat.

 

ZAVOLEJTE ČI POŠLETE EMAIL ... Pokud Vaše dítě nedorazí do MŠ, tel. 566 543 635, email: mackova@zskrizanov.cz či oznamte paní učitelce den předem.

 

KONZULTAČNÍ HODINY …. Budete-li potřebovat radu, či se na cokoliv zeptat, nebo si jen popovídat o svých dětech, obraťte se na nás. K dispozici jsou Vám paní učitelky na třídách či konzultační hodiny s vedoucí učitelkou. Každé pondělí od 15:00 – 17:00 po předchozí telefonické či osobní domluvě.

 

Tyto rady jsou míněné pro dobro Vašich dětí a ke spokojenosti všech.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na září.

Kolektiv MŠ